Dzięki inteligencji pudla i kochającej naturze cocker spaniela, nie jest niespodzianką, że cockapoo jest jedną z najbardziej poszukiwanych ras w USA. Są to psy o niskim poziomie linienia, łatwe do kochania, które występują w niezliczonej ilości kolorów i rozmiarów, aby zadowolić każdą rodzinę.

Cockapoo to urocza krzyżówka pudla i cocker spaniela, której początki sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Ze względu na to, że ich rodzice są pudlarzami, kakadu nie zrzuca zbyt wiele (jeśli w ogóle), co czyni je popularną opcją dla właścicieli psów z alergiami. I chociaż żaden pies nie jest w 100 procentach hipoalergiczny, kakadu może być dobrym wyborem dla tych, którzy kichają w pobliżu szczeniąt.

Najmniejsze, w pełni rozwinięte, kakadu może mieć 6-9 funtów. Przy największym wzroście nie są jeszcze tak duże; mogą ważyć nawet 19 funtów, co oznacza, że są dobre do przytulania na kanapie, ale mogą też dotrzymać kroku większym towarzyszom zabaw. Czułe i szczęśliwe, kokoszki obdarzą miłością każdego, kogo spotkają. Prywatność nie jest w ich słowniku – pójdą za swoim ulubionym członkiem rodziny wszędzie, nawet do łazienki.

Wygląd
Twarz cockapoo może wywołać uśmiech na twarzy każdego. Urodzony jako prawdziwy miś i wychowany na eleganckiego psa, cockapoo przyciąga wszystkich miłośników psów swoimi szczerymi uśmiechami. Występują w kilku rozmiarach, dzięki różnym wysokościom i wagom pudli. Z pudla toy można wyhodować cockapoo ważącego od 6 do 12 funtów i mierzącego mniej niż 10 cali. Miniaturowy cockapoo, który ma rodzica pudla miniaturowego, waży do 18 funtów i ma od 11 do 14 cali wysokości. Standardowy, lub maxi, cockapoo jest wyhodowany z pudla standardowego. Waży więcej niż 19 funtów i rośnie co najmniej 15 cali wysokości.

Płaszcze Cockapoo najczęściej mają długie, luźne loki, które wymagają codziennego szczotkowania. Mogą występować w kolorze czekoladowym, czerwonym, czarnym, niebieskim, kremowym, białym i różnych kombinacjach wielokolorowych płaszczy. Mają klapnięte uszy cocker spaniela, aby obramować ich urocze twarze.

Cockapoos mogą być czasami mylone z Cavapoos. Nie jest to niespodzianką; obie rasy mogą stopić serce z kamienia jednym spojrzeniem pełnym miłości. Pomimo różnicy w pochodzeniu (Cavapoo jest wynikiem hodowli pudla i Cavalier King Charles spaniela) są one niemal identyczne. Można je rozróżnić, ponieważ cockapoo ma dłuższą kufę i jest wyższy od Cavapoo. I chociaż obie rasy są bardzo inteligentne (dzięki ich pudlowemu dziedzictwu), Cavapoo ma tendencję do szybszego przyswajania szkolenia niż cockapoo. Kakapo mają krótszy okres uwagi, zwłaszcza jako szczenięta, i są na ogół bardziej figlarne i aktywne z tych dwóch ras.